Marek Křibík

Jaká byla tvoje motivace připojit se k Nutricii?

Jsem zdravotník a Nutricia mě osobně vždy bavila a zajímala, protože byla a věřím že opět bude nejen první na trhu v prodejích, ale také v oblasti servisu pro pacienty a v oblasti vzdělávání pro odbornou veřejnost (lékaři, nutriční terapeuti a sestřičky).

Jaká je tvá aktuální pozice a co jí předcházelo?

Nastoupil jsem na pozici Home Care Managera, ve které vedu, rozvíjím a nastavuji zcela novou službu pro ty nejdůležitější – pro pacienty. Jinými slovy se věnuji zajištění péče pacientům, kteří odchází z nemocnice domů s výživovou sondou a potřebují podpořit ve zvládání situace jak po stránce ošetřovatelské, tak po stránce psychiky.

Jaký typ kolegy/kolegyně bys v příštích 6 měsících uvítal v Nutricii?

Fíha, hlavně lidi co k nám zapadnou. Takže především pohodáři, kteří umí zabrat, máknout když je třeba a užít si výsledky a týmového ducha naší firmy. Já jsem člověk veselý a tak „trochu“ vtipálek, takže z mého pohledu to nesmí být suchar a pruďas. Ale! Vzhledem k tomu, že vždy dbáme na to, aby nově příchozí doplnili kolektiv, myslím, že mé obavy se náplní.

Proč tě baví pracovat v Nutricii?

Nejvíce mě baví nutnost být flexibilní – ano, myslím to tak, jak to říkám. Flexibilita mi totiž napomáhá práci zvládnout. Vždy jsem byl totiž produktivnější, když jsem nemusel pracovat striktně od-do, což na své pozici můžu, ale zároveň vím, že si můžu práci rozvrhnout do celého dne a prokládat potřebnými časovými pauzami na relax a odpočinek. A věřte nebo ne, ale někdy se to hooodně moc hodí.


One Planet. One health – co to pro tebe znamená v kontextu tvé práce?

Pro mě je to pouto, protože díky tomu sloganu jasně dáváme najevo, že držíme spolu a že spojení Danone a Nutricie dává smysl. Protože i díky tomu můžeme přinášet lepší a širší nabídku produktů pro každou věkovou skupinu. Jen bych dodal za „One planet. One health“ interní heslo „Stronger together“´!

Co považuješ za svůj největší pracovní úspěch?

Zatím jsem nejvíce pyšný na to, že mám svůj hlas, který opravdu v této firmě něco znamená. Dostal jsem možnost ukázat co ve mně je a čemu rozumím, no a díky té otevřenosti jsem dostal možnost svůj projekt rozšířit o další zaměření. Jsem pyšný, že forma věří mému úsudku a dává mi šanci posunout smysluplné projekty do dalších rozměrů.


Čím jsou podle tebe lidé v tvém okolí jedineční?

Myslím si, že je to hlavně o té otevřenosti a možnosti kdykoliv s čímkoliv přijít. To jsem jinde moc nezažil z pozice celé firmy. Jasně, že jsou jinde lidi otevření, ale tady jde hodně cítit, že je otevřené vedení a udělá si na tebe čas.

Co pro tebe znamená, když se řekne, že Nutricia je zaměřená na lidi?

První co mě napadlo „Nejsem pro ně jen vzduch.“. Neustále slyším, že se mám přijít zeptat když nebudu vědět, že mám napsat, když si nebudu jistý a nebo že mám zavolat kdykoliv a odkudkoliv. A to je super! Vlastně každý call se šéfem začíná z jeho strany větami: Co děláš? Jak se daří doma? Cos dělal o víkendu? Jak se máme? … a až potom řešíme práci. 🙂


Co by lidé nikdy neuhodli, že bude součástí tvé práce?

Přišel jsem v kraťasech a tričku do kanceláře, myslel jsem si, že tam nikdo nebude, ale bylo tam celé mé oddělení. Svedl jsem to na nějaký odborný článek, který hovořil o tom, že díky tričku a kraťasům nechytnu COVID-19. … No dobrá, článek jsem si vymyslel a asi by přesně tohle ode mě kolegové čekali. Myslím, že mám ještě čas na dělání věcí, které by ostatní nečekali.


Zkoušel jsi někdy v práci nový přístup? Jak to šlo?

Neuměl jsem moc delegovat. Tak jsem se do toho vrhnul po hlavě a zjistil jsem, že nejsem na práci sám, že nemám vše zvládnout sám, a především, že mohu a mám využít kolektivní energii. Takže jo, delegování super. Funguje a hodně pomáhá i přístup kolegů a týmový duch.

Jak podle tebe Nutricia jako společnost ovlivňuje tvoji profesi?

Posouvá jí dopředu. Díky podpoře Nutricia čili Danone mám možnost vybudovat a posunout Domácí nutriční péči nejen ve firmě, ale také v celé naší republice! A to vše díky podpoře firmy! A to je prostě bezvadný, že jsme měli ty „koule“ na to s tím začít!

Co ti Nutricia přinesla ve srovnání s předchozími zaměstnavateli?

Budu se už zase opakovat, ale jsou to právě ty možnosti, otevřenost a podpora ze strany firmy. Určitě si teď ten, kdo to čte říká „No jo, to je jasný, že to musí říct“, i na mě má slova působí trochu jako klišé, ale já to tak opravdu cítím. Takže za mě, pojďte vyzkoušet pracovat do Danone/Nutricie a po nějakém čase mě vyhledejte a řekněte sami, zda mám pravdu či ne. 🙂

Nastavení cookies